MARC MARQUEZ, CEZA GELDI: ACı ITIRAFı

Ceza geldi ve hemen ardından suçunu kabul etti.

Marc Marquez, Miguel Oliveira ile Portekiz Grand Prix'sinin üçüncü turunda meydana gelen kazanın sorumluluğunu üstlendi. Portimao'da yaşananlar MotoGP'nin Honda centaur'a ceza vermesine yol açtı ve bu cezayı Arjantin'de çekmesi gerekecek. Ve Katalan pilot yarışın sonunda her şeyin yolunda olduğunu kabul etti.

Marquez 'Sky Sport' mikrofonlarına yaptığı açıklamada "Bir hata yaptım ve haklı olarak bana Arjantin'de kullanmam gereken iki uzun tur cezası verdiler" dedi. "Oliveira'ya çarpmak niyetinde değildim, sert lastiği ön tarafa takmayı seçmiştim ve maalesef çok ağır bir blokaj yaşadım.

Marquez daha sonra kazanın dinamikleri hakkında daha fazla ayrıntıya girdi. "Sola gitmek istedim ama motosikleti kaldırmamın bir yolu yoktu. Bu nedenle Martin'den kurtulmayı başardım ama Oliveira kurtulamadı. Miguel ve ekibinden özür dilerim, şu anda önemli olan onun iyi olması," diyerek sözlerini tamamladı.

Ancak Marquez'in kara Pazar'ı, kazadan sonra sağ eliyle ilgili olası sorunlar göz önüne alındığında sona ermiş değil. "Marc'ın sakatlığı önemli bir şey gibi görünmüyordu, ancak röntgenlerde sağ elinin birinci metakarpında olası bir kırık gördük. Elini hareketsiz hale getirdik ve şimdi hastanede yapacağımız tamamlayıcı muayenelere bağlıyız," dedi.

2023: İşte hangi GP'ler ve Sprint Yarışları ücretsiz yayında olacak

2023-03-26T17:24:16Z dg43tfdfdgfd