ALFA ROMEO TONALE'NIN HIBRIT VERSIYONU YOLA çıKMAYA HAZıR!

Tonale'nin hibrit versiyonu tüketicilerle buluşuyor!

Alfa Romeo Tonale Hybrid, segmentine hükmetmeye geliyor. Alfa Romeo’nun ikinci SUV modeli olan Tonale, İtalyan markanın özellikle Avrupa pazarında ve Türkiye’de ciddi anlamda büyümesini sağlamıştı. Hibrit motor seçeneğiyle Türkiye’de de satılacak olan Tonale’nin eşsiz tasarımının yanı sıra kaputunun altında da akıl alan teknolojiler bulunuyor.

1.5 litre hacminde hibrit ünite 160 beygir gücü üretebilirken, 7 ileri TCT otomatik şanzıman sistemi Tonale’nin performansına performans katıyor. 240 Nm tork sunabilen 1.5 litrelik ünite sayesinde Tonale’nin 0-100 hızlanması sadece 8.8 saniye sürüyor.

Tonale’nin hibrit versiyonu 1.525 kg ağırlığında. 1.5 litrelik hibrit ünite sayesinde yakıt tüketimi 100 kilometre için ortalama şehir dışı 5.7 şehir içi ise 6.3 lt olarak ölçülüyor. Tonale’nin hibrit versiyonu söz konusu çevrecilik olduğunda da başarılı. Tonale Hybrid’in emisyon değerleri (g/km) 130 ile 142 olarak ölçülüyor.

Otomobilin arka tarafına geçtiğimizde yine segmentinde başka kimse de bulunmayan zihni sinir bir tasarımla karşılaşıyoruz, ancak bu Tonale’nin sportifliği ve işlevselliği bir arada sunamayacağı anlamına gelmiyor.

İlginizi çekebilir

Tonale’nin arka bagaj hacmi arka koltuklar normal vaziyette olduğunda 500 litreyken, arka koltuklar katlandığında 1.550 lt’ye kadar çıkabiliyor. Alfa Romeo Tonale, sportif yönünü SUV olduğunu unutmadan gösterebilen bir otomobil. Hibrit versiyonla artık çok daha teknolojik ve çok daha iyi!

2023-03-26T15:31:24Z dg43tfdfdgfd